SSS

Sıkça Sorulan Sorular

Transferimizi sizinle organize ettik, aracı ve sürücüyü nasıl tanıyacağız?

Uçağınızın varış saatinde, sürücü arkadaşımız üzerinde “Hideaway Hotel” ve adınızın yazılı olduğu bir yönlendirme ile bekliyor olacak ve bagajlarınızı alır almaz sizi aracımıza ulaştıracaktır.

Kaş’ı ziyaret etmek için en iyi zaman nedir?

Mayıs, Haziran, Eylül ve Ekim ayları en iyi zamanlama olabilir. Bu dönemde Kaş, Temmuz ve Ağustos dönemi kadar sıcak ve kalabalık olmayacaktır.

Daha detaylı hava ve su sıcaklıkları için aşağıdaki linklere göz atabilirsiniz:
http://www.accuweather.com/en/tr/kas/316954/september-weather/316954#
http://www.weather2travel.com/whentotravel/turkey/dalaman-and-marmaris-coast/kas.php

Kaş’ta bulunduğumuz zaman içinde tekne turu yapmayı planlıyoruz. Nasıl organize edebiliriz?

Kekova’da batık şehir de dahil her tür tekne turu ve günlük tur organizasyonlarında sizlere yardımcı olabiliriz. Yüksek sezonda, önceden rezervasyon yaptırmanıza gerek kalmamakla beraber bir gün önceden telefonla bildirimde bulunmanız yeterli olacaktır. Düşük sezonda acentalar minimum kişi sayısına ulaşıldığı taktirde tur programlarını gerçekleştirmektedir. Bu sebeple, bahar ve yaz sonu düşük sezon dönemlerinde, turun yapılacağı gün ile ilgili garanti verememekteyiz ancak talebinizi karşılayacak çözümler bulmak konusunda daima elimizden geleni yapacağımızı bilmenizi isteriz.

En çok tercih edilen Kekova tekne turu programı:

– Sabah 09:45 otelden transfer
– Üçağız Köyü’ne kısa bir araç yolculuğu (45 dk.)
– Tekneye varış ve seyre çıkış
– Akdeniz’in turkuaz mavisi sularında yüzme molaları
– Cam tabanlı tekne ile dünyaca meşhur batık şehri keşif
– Teknede öğle yemeği
– Muhteşem Kekova manzarasıyla beraber Simena Kalesi’ni ziyaret
– Üçağız’a geri dönüş ve tekrar Kaş’a hareket
– Akşam 18:00 – 18:30 saatlerinde otele varış

Anyalya Havalanı / Dalaman Havalanı’ndan otelinize ulaşmak için kullanılacak en iyi yol hangisidir?

Kendi aracınızla geliyorsanız yaklaşık olarak Antalya’ dan 3 saat / Dalaman’ dan 2 saat kadar süren bir yolculuk sonunda Kaş’a varabilirsiniz. Açıkçası Kaş’a ulaşmada en hızlı ve kolay yol özel transfer hizmeti almak olacaktır. İsteğinize bağlı olarak havaalanı-otel / otel-havaalanı transferinizi de organize etmekteyiz. tek yön Antalya, Dalaman transferini uygun hizmet bedeliyle ve en fazla dört kişilik standart klimalı araçlarla yapılmaktadır. Kişi sayısının dörtten fazla olduğu durumlarda ise minibüsle ulaşım sağlamaktayız. Bu tür bir transfer ihtiyacınızda özel ücretlendirme için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Antalya’dan toplu taşıma:
Öncelikle Antalya Havaalanı’ndan bineceğiniz şehiriçi otobüsler veya havaalanının özel servis aracı Havaş ile Antalya otogarına gitmeniz gerekmektedir. Şehiriçi otobüslerle otogara ulaşım trafik durumuna göre 40 dakika kadar sürer . Bir diğer yol ise havaalanından taksi ile ulaşım olabilir,

Antalya Otogar’dan kalkan dolmuşlarla yaklaşık 4 saat 15 dk süren, bir yolculukla Kaş’a ulaşılmaktadır.

Dalaman’dan toplu taşıma:
Öncelikle Dalaman Havaalanı’ndan Havaş otobüsü ile Fethiye otogarına gelinir . Fethiye otobüs terminalinden ise Kaş’a dolmuş ile 2 buçuk saatte varılmaktadır.
Gümüş travel ,Aslar ,Özgür ve Kaş Shuttle firmalarından da Dalaman-Kaş veya Kaş-Dalaman paylaşımlı transfer hizmeti alabilirsiniz.

Antalya'dan kendi aracımla geliyor olacağım, otelinizi Kaş’ta nasıl bulabilirim?

Kaş’a D400 yolundan giriş yaparak kavşakta göreceğiniz “Şehir Merkezi-Antiphellos” tabelasının yönlendirmesini takip ediniz. Biraz ileride sağınızda göreceğiniz otobüs terminalini geçtikten sonra ilk sağa dönünüz. Migros market ve Bosh mağazasının da bulunduğu bu yol üzerindeki Halk Bankası’ndan sonra soldaki ilk sokağa dönünüz ve sonuna dek takip ediniz. Pek çok pansiyon göreceğiniz bu sokağın sonundaki camiden hemen sonra sağa döndüğünüzde çıkmaz sokağın sonunda otelimize ulaşacaksınız. Otelimizi bulmakta problem yaşarsanız hiç çekinmeden +90-532-2610170 nolu telefondan bizi arayınız.

Fethiye'den kendi aracımla geliyor olacağım, otelinizi Kaş’ta nasıl bulabilirim?

Eğer Fethiye’den geliyorsanız D400 yolundan Kaş’a gelebilirsiniz. Kavşakta göreceğiniz “Şehir Merkezi-Antiphellos” tabelasının yönlendirmesini takip ederek yeni marinayı geçtikten sonra sağdan ikinci sokağa dönünüz. Sağınızdaki ilk sokak yarımadaya gitmektedir. İkinci sokağa (Süleyman Yıldırım Caddesi) döndüğünüzde sol tarafta pek çok pansiyon ve otel göreceksiniz. Bunları geçip sokağın sonuna vardığınızda caminin yanından sağa dönerek devam ederseniz çıkmaz sokağın sonunda otelimize ulaşacaksınız. Otelimizi bulmakta problem yaşarsanız hiç çekinmeden +90-532-2610170 nolu telefondan bizi arayınız.

Otelinizin kendi plajı var mı?

Kendimize ait bir plajımız bulunmamakla beraber en yakın yüzme platformu otelimize sadece 50 metre mesafededir. Kaş genelinde hiçbir yerde kum plaj olmadığı için deniz kenarına kurulmuş platformlardan yararlanılır. Buralarda şezlong, şemsiye, soyunma kabini ve duş gibi ihtiyaçlar temin edilmiş olup herkesin kullanımına açıktır. Giriş ücretsizdir ancak bu tür işletmelerin tamamı dışarıdan yiyecek-içecek kabul etmemekte ve kendi restoranlarında yeme-içme hizmeti sunmaktadırlar.

Şehir merkezine ne kadar uzaklıktasınız?

Kaş küçük bir kasaba olduğu için her yer yürüme mesafesindedir. Otelden merkeze yürüyerek yaklaşık 7 dakikada ulaşabilirsiniz. Dönüş yolunuz yokuş yukarı olduğundan biraz daha uzun sürebilir. Sitemizdeki haritadan çevreyi detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Park yeriniz var mı?

Otelimiz önünde sokağa güvenle ve ücret ödemeksizin aracınızı park edebilirsiniz. Burada yer bulamadığınız takdirde sokağın sonunda antik tiyatronun yanındaki geniş alanda istediğiniz herhangi bir yere park edebilirsiniz.

Asansörünüz var mı?

Evet! İsteklerinizi dinledik ve binamıza bir asansör ekledik!