Bizi Arayın Yol tarifi alın

HIDEAWAY

Hideaway Otel, yılın her mevsimi kapısını çalabileceğiniz samimi bir aile işletmesi… Kaş amfi tiyatrosunun hemen yanı başında konumlanmış çoğu balkonlu 20 odası, manzarasıyla nefes kesen püfür püfür terası ve mutfağından çıkan birbirinden leziz yöresel tatlarıyla konforlu ve ferah bir butik otel. 

Kaş Limanı, merkez ve otogar Hideaway Otel’e sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde. Deniz ise hemen ilerimizde… Serinlemek istediğinizde komşumuz Leymona Beach’ten turkuaz sulara atlayabilir yahut kahvaltı sonrası yapılan ücretsiz servis ile Büyük Çakıl Plajı’na gidip Kaş’ın en büyük koyunda dalga seslerinin, güneşin ve denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Dilerseniz otelimizin havuzu da gün boyu hizmetinizde. 

Bölge hakkındaki geniş bilgi ve birikimleri ile sorularınızı dilediğiniz zaman mutlulukla yanıtlayan hoşsohbet Hideaway ailesi, misafirlerini açık büfe sabah kahvaltıları ve birbibirinden leziz yöresel şaraplar eşliğinde sunulan akşam yemekleri ile ağırlıyor. Kendi bahçelerinden toplayıp işledikleri zeytin ve tüm organik ürünler kesinlikle tatmaya değer. Hideaway’in mutfağında yöntemler modern, tarifler ise anneannelerden…

Hideaway Otel’i Türk ve Belçikalı Ahmet & Marie çifti işletiyor.
Kaş’ta doğup büyümüş olan Ahmet ülkesini ve doğduğu yeri çok seviyor;
hayatının sonuna dek de burada yaşamayı planlıyor!
Belçika’da doğan Marie’nin Türkiye’yi ilk ziyareti ise 2005 yılına denk geliyor.

“Her sene onlarca misafirimiz hikâyemizi, beni buraya neyin getirdiğini soruyor” diyor Marie gülümseyerek ve devam ediyor; “Ahmet ve ben 2005 yılında Türkiye’yi ilk ziyaretimde tanıştık. İki arkadaşımla birlikte o yıllarda işlettiği küçük bir pansiyonda konakladık. Ahmet’in hizmet sektöründeki ilk deneyimleri turizmin Kaş’ta yeni yeni gelişmeye başladığı çocukluk yıllarına, o zamanlar ailecek kurmuş oldukları bu pansiyona dayanıyor. İlerleyen yıllarda Ahmet bu pansiyona komşu bir bina satın alıyor ve Hideaway’i kuruyor.

2005 yılında tanışmamızın ardından önceleri Belçika – Kaş, sonraları Fransızca öğretmeni olarak (Belçika’nın Fransızca konuşulan bölgesinde doğup büyüdüm) çalışmaya başladığım Ankara – Kaş arasında onlarca kez seyahat ettim. O seyahatlerin sonunda da -2007 yılında- kalıcı olarak Kaş’a yerleşmeye karar verdim ve işleri Ahmet’le birlikte yürütmeye başladık.”

“…

2008 yılının Ekim ayında evlendik ve o zamandan beri birlikte çalışıyoruz. Çift olarak işimize büyük bir harmoni ve denge kattığımızı düşünüyorum. Ahmet’in bölge hakkında sahip olduğu geniş bilgi ve sevgisinin, misafirlerimizle bunları paylaşmaktaki samimiyetinin ve hevesinin yanı sıra; ‘Hiçbir şey imkansız değildir’ yaklaşımıyla imkansız gibi görünen sorunları dahi rahatlıkla çözebilmesi beni bile hala şaşırtıyor. Eski bir öğretmen ve çalışan olarak ben de organizasyon ve iletişim becerilerimi en iyi şekilde işimize katmaya çalışıyorum.

İkimiz de seyahat etmeyi çok severiz ve kış mevsimlerinde dünyayı gezeriz. Oteldeki işlerimizin yoğunluğu sebebiyle seyahat edemediğimiz zamanlarda ise diğer gezginlerle tanışma, onların çeşitli hikâyelerini ve kültürlerini paylaşma imkanımız olduğu için çok şanslı hissediyoruz.

Tabii ki uzun yıllardır bizimle birlikte çalışan ve Hideaway’de size mümkün olan en iyi konforu sağlama amacımızı paylaşan bir kadromuz olduğu için de kendimizi son derece şanslı sayıyoruz.”